31 grudnia 2020 roku to data postawienia kopalni „Olkusz-Pomorzany” w stan likwidacji. Proces likwidacji prowadzony jest w oparciu o Plan Ruchu likwidowanego zakładu górniczego zatwierdzony przez Dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego w Krakowie.

 W sobotę 23 kwietnia 2022 miał miejsce finał czterodniowej akcji POSPRZĄTAJMY WSPÓLNIE DOLINĘ SZTOŁY! odbywającej się z okazji Światowego Dnia Ziemi. W społecznej akcji sprzątania wzięli udział licznie mieszkańcy Bukowna, Zarząd i pracownicy ZGH „Bolesław” wraz z rodzinami, a także przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Bukownie, radni Rady Miejskiej, Ochotnicza Straż Pożarna i grupy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, Lasy Państwowe, pracownicy MOK, członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego i grupy Zakochaj się w Bukownie oraz Stowarzyszenie „Szansa Białej Przemszy". Dzięki wspólnej akcji usunięto z koryta rzeki Sztoły, jak również z jej otoczenia kilkanaście ton śmieci, a dzięki zaangażowaniu strażaków i służb komunalnych trafiły one na właściwe miejsce czyli na wysypisko odpadów.

Wszystkim uczestnikom, zespołom roboczym, którzy od 20 kwietnia porządkowały dolinę Sztoły oraz patronom tej akcji bardzo serdecznie dziękujemy za troskę środowisko oraz za liczny udział w akcji.

„Nie zostawiaj śmieci w lesie bo on tego nie zniesie” – to hasło ucznia klasy III szkoły podstawowej, wystarczy tylko zastosować …

 

Sprzątanie Doliny Rzeki Sztoły 220423

 

Udostępnij: