Rodzące się na naszych oczach zalewiska w rejonie olkusko-bolesławskim to z jednej strony piękny fenomen przyrodniczy i szansa na stworzenie atrakcyjnej dla mieszkańców atrakcji rekreacyjnej, ale z drugiej wyzwanie dla wielu instytucji. Malowniczo wyglądające zbiorniki wody powstające na terenach byłych kopalni piasku i terenach zapadliskowych wypełniają się wodą znacznie szybciej niż prognozowano. O ile sytuacja w tym momencie jest stabilna, tak z całą pewnością już teraz należy zadbać o to, żeby zalewiska były atrakcją regionu, a nie źródłem społecznego niepokoju. Mieszkańcy snują wizję zagospodarowania tych terenów na cele wypoczynkowe i są to plany przynajmniej częściowo realne. Nie będą możliwe, jeśli nie zostaną rozwiązane w pierwszej kolejności te związane z bezpieczeństwem.

Zarząd ZGH „Bolesław” w Bukownie podjął decyzję, że mimo likwidacji kopalni Olkusz-Pomorzany, wieża szybowa „Chrobry” pozostanie na swoim miejscu i dalej będzie górowała nad krajobrazem zachodniej części Olkusza. Jest to doskonała wiadomość, bo wieża ta dla wielu mieszkańców jest ważnym symbolem wielowiekowej tradycji górniczej w rejonie Olkusza ponieważ jeszcze do niedawna groziła jej rozbiórka. Dzięki tej decyzji będzie on przez kolejne lata przypominał o pięknej historii wydobycia rud cynku i ołowiu, a także i srebra, od którego pochodzi nazwa Srebrne Miasto. Nieco inna przyszłość czeka wieżę „Dąbrówka”. Plan jest taki, żeby przenieść ją na Pustynię Błędowską, gdzie niewątpliwie będzie atrakcją turystyczną.

Uroczyste obchody z okazji Dnia Hutnika 2024 rozpoczęły się Mszą Św. odprawioną w intencji hutników i ich rodzin celebrowaną 5 maja w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Bukownie. Po mszy św. Zakładowa Orkiestra Dęta krótkim koncertem uświetniła te uroczystości.

Kopalnia Wiedzy o Cynku 27 maja 2024 roku gościła uczestników Międzynarodowej Konferencji Cynkowej 2024 EUROPA, zorganizowanej przez International Zinc Association w Krakowie. Członkowie tego prestiżowego stowarzyszenia z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli naszą wystawę, czego dowód dali swoimi wpisami w Księdze Pamiątkowej.

Zakłady Górniczo-Hutnicze Bolesław w Bukownie należą do grona firm, które biorą czynny udział w przygotowaniu ogólnokrajowych rozwiązań, mających na celu redukcje kosztów paliw i energii dedykowanych zakładom energochłonnym. Ceny prądu i gazu w ostatnich latach mocno wpłynęły na rentowność całego sektora przemysłowego.

23 czerwca 2023 roku w wieku niespełna 80. lat, zmarł Janusz Stępniewski, były dyrektor ZGH „Bolesław”.

Janusz Stępniewski rozpoczął pracę w ZGH po ukończeniu studiów na AGH w Krakowie w 1968 roku. Był absolwentem Wydziału Górniczego a także studium podyplomowego z zakresu ekonomii, organizacji i zarządzania w górnictwie. Po odbyciu stażu pełnił obowiązki inżyniera strzałowego w kopalni „Bolesław”, a następnie od 1973 należał do kierownictwa Zakładów.

W dniu 31.05.2022r. na terenie Zakładów Górniczo Hutniczych „Bolesław” S.A w Bukownie odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe aplikacyjne mające na celu sprawdzenie poprawności założeń:

W dniu 6 maja 2022 r. odbyły się uroczyste obchody Dnia Hutnika. Obchody rozpoczęła Orkiestra Zakładowa ZGH „Bolesław” S.A. przemarszem po Hucie i wprowadzeniem uczestników do miejsca spotkania. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Zarządu ZGH „Bolesław” S.A. oraz spółek zależnych, przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji naukowych zaproszeni goście, pracownicy huty, odznaczeni pracownicy, przedstawiciele organizacji związkowych, a także byli pracownicy.

ZGH "Bolesław" S.A. zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji sprzątania doliny rzeki Sztoły w dniu 23 kwietnia 2022r. - zbiórka o godz. 9.00 - zakole Sztoły przy ul. Mostowej.
Szczegóły akcji na załączonym plakacie.