Fundacja ZGH

We wrześniu 2020 roku Fundacja otrzymała status organizacji pożytku publicznego.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu oraz Fundacja ZGH BOLESŁAW w Bukownie serdecznie zapraszają do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Przygody gwarka z krainy rud cynku, ołowiu oraz srebra” przeznaczonym dla uczniów przedszkoli i szkół podstawowych z powiatu olkuskiego.
Celem konkursu jest podtrzymanie i kultywowanie wśród uczniów górniczych tradycji Ziemi Olkuskiej, przybliżenie lokalnej tożsamości związanej z kopalnią rud cynku i ołowiu ZGH ,,Bolesław” w Bukownie, oraz rozwijanie zdolności artystycznych i estetycznych uczniów i uwrażliwienie dzieci na przeszłość i piękno „małej Ojczyzny”.
Uczestnicy konkursu inspiracji mogą szukać zwiedzając bezpłatnie Kopalnię Wiedzy o Cynku, ekspozycję PODZIEMNY OLKUSZ oraz poznając usytuowany wokół olkuskiego Rynku Srebrny Szlak Gwarków Olkuskich.

Na laureatów czekają bardzo atrakcyjne nagrody!

Oprócz nagród rzeczowych laureaci pierwszych miejsc otrzymują również personalizowaną statuetkę Fundacji ZGH BOLESŁAW w Bukownie dla siebie oraz swojej szkoły lub przedszkola.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się na olkuskim Rynku w czerwcu 2022 r. Wydarzenie uświetni występ Orkiestry ZGH BOLESŁAW w Bukownie.

Prace konkursowe (Zadanie Konkursowe) należy dostarczyć do Biblioteki do dnia 15 maja 2022 r. (osobiście, pocztą na adres: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu, ul. Fr. Nullo 29b, 32-300 Olkusz (z dopiskiem: PRZYGODY GWARKA) lub za pomocą Internetu w formie elektronicznej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  – dot. grafik komputerowych) DECYDUJE DATA WPŁYWU.

Pozostałe informacje dotyczące konkursu znajdują się w REGULAMINIE.

 

 Regulamin Konkursu „Przygody gwarka z krainy rud cynku, ołowiu oraz srebra”.

 

Przekaż 1,5%

Sprawozdania finansowe

Statut Fundacji

Statut Fundacji Zakładów Górniczo-Hutniczych "Bolesław" s.a.

 Statut

Sprawozdania z działalności

Sprawozdanie z działalnosci Fundacji Zakładów Górniczo-Hutniczych "Bolesław" s.a.

 Sprawozdanie za 2022r.

 Sprawozdanie za 2021r.

 Sprawozdanie za 2020r.

 Sprawozdanie za 2019r.

 Sprawozdanie za 2018r.