Wystawa

Kopalnia Wiedzy o Cynku to oddanie hołdu - górnikom olkusko-bolesławskich kopalń i hutnikom huty Bolesław, wszystkim pracownikom, którzy pracując w strukturach naszego przedsiębiorstwa tworzyli jego historię.


W przestrzeni zabytkowego budynku administracyjnego byłej kopalni Ulisses powstała wystawa poświęcona naszej górniczo-hutniczej tradycji. To forma utrwalenia świata, który za niedługo odejdzie w przeszłość, stanie się jedną z kart historii naszego regionu.

Księga Pamiątkowa
„Jako były górnik jestem zbudowany wszystkim tym, co przygotowaliście w tym muzeum. Włożyliście ogrom pracy, ale przekazujecie też ogrom wiedzy o czasach minionych.”
Księga Pamiątkowa
„«Świetlica na Skałce» bardzo serdecznie dziękuje za magiczną podróż, która dała nam mnóstwo wrażeń i wzbogaciła naszą wiedzę na tematy bliskie, nieodkryte…”
Księga Pamiątkowa
„Szeroko otwarte oczy, nastawione uszka naszych dzieci świadczą o wielkim zainteresowaniu omawianą tematyką. Wspaniale przygotowana treść pozwoliła przybliżyć historię i tradycję naszego regionu związaną górnictwem i hutnictwem. Wielkie gratulacje dla organizatorów i prowadzących zajęcia”.
Księga Pamiątkowa
„Kopalnia Wiedzy o Cynku stała się dla nas uczniów ze Szkoły Podstawowej w Osieku prawdziwą kopalnią wiedzy na temat geologii i ciężkiej pracy górnika. Serdecznie dziękujemy Panom, którzy w przepiękny sposób zaprezentowali nam tę niezwykłą ekspozycję.”

Baza Zdjęć - Ostatnio dodane

Barbórka 2018 Akademia Barbórka 2018 Akademia Barbórka 2018 Akademia Barbórka 2018 Akademia Barbórka 2018 Akademia Barbórka 2018 Akademia Barbórka 2018 Akademia Barbórka 2018 Akademia Barbórka 2018 Akademia Barbórka 2018 Akademia Barbórka 2018 Akademia Barbórka 2018 Akademia